top of page

Chcem termovíznu inšpekciu mojej nehnuteľnosti.

Čo mám konkrétne urobiť?

 1. Nájdite najbližšieho dodávateľa na mape nižšie.

 2. Kontaktujte ho, dohodnite termín a technické detaily.

 3. Buďte pri prehliadke, nechajte si vysvetliť všetky detaily, najmä nájdené problémy

1. Nájdite lokálneho dodávateľa na mape

Klinkutím na objekt sa objaví info a kontakt na dodávateľa. Môžete ho priamo kontaktovať

Ak vo Vašom okolí ešte nie je žiadny dodávateľ, nahláste sa prosím na odber noviniek - v prípade uzavretia dohody s novým dodávateľom Vám pošleme info emailom.

Nemusíte tak kontrolovať stránky každý deň.

 

Prípadne - ak máte chuť a spĺňate podmienky, môžete sa sami stať dodávateľom. Viac info tu

2. Dohoda s dodávateľom (Objednávka a príprava)

Kontakt

Fakty

Info pripraviť

Termín

Platba

Vstup

Dodávateľovi priamo zavolajte, kontaktujte ho cez Facebook, Messenger, Viber a pod., prípadne pošlite email, ako je pre Vás najlepšie.

Dodávateľ od Vás bude potrebovať základné fakty:

 • miesto,

 • typ budovy (jednoduchý rodinný dom, poschodový, prípadne počet budov - ak máte napr. aj hospodárske budovy, ktoré chcete dať skontrolovať),

       základný balík za 29 € platí pre jednoduchý, max 1-poschodový rodinný dom. V prípade               väčšej stavby a/alebo viac budov je cena závislá od dohody s dodávateľom - podľa

       možnosti sa dohodnite vopred!​

 • prístup (či sa dá dom obísť -lebo ak je potrebný vstup na pozemok suseda - ten musíte dohodnúť Vy).

 • typ inšpekcie (či potrebujete prípadne aj vnútornú inšpekciu),

 • či potrebujete akékoľvek dodatočné služby (písomnú správu a pod).

Dohodnite termín (dátum a čas) - inšpekcia sa zásadne koná v prítomnosti majiteľa/správcu budovy - aby ste vy VIDELI zábery/úniky tepla a prípadne zistené problémy mohli byť okamžite ukázané a  prediskutované.

Dohodnete spôsob platby. Platí sa až PO výkone inšpekcie.

Ak pre vyhotovenie záberov treba vstúpiť na cudzý pozemok (tipicky susedov dvor), toto dohodnete a zabezpečíte vopred Vy. Pokiaľ to neviete zabezpečiť, logicky sa zábery z daného miesta nemôžu vyhotoviť.

3. Realizácia

Info o výkone

Inšpekcia

Platba

Zábery

Dodávateľ sa dostaví v dohodnutý čas a vo Vašej prítomnosti zdokumentuje stav budovy - vyhotoví potrebný počet termovíznych záberov. Počet neobmedzujeme, lebo závisí od lokálnych podmienok. Väčšinou sa prvé zábery robia zo vzdialenosti 5-10 metrov (zachytávajú väčšiu plochu), z každej strany budovy. V prípade zistenia akýchkoľvek anomálií sú zdokumentované zaujímavé/problematické miesta detailne (bližšie zábery, z rôznych uhlov).

Špeciálne: odfotí sa dom z každej strany, každé okno, dvere, strecha, komín, montážne otvory.

Dodávateľ Vám zábery priebežne ukáže a upozorní Vás na prípadné "podozrivé" miesta a tiež potvrdí, ak je všetko v poriadku.

 

Po ukončení inšpekcie Vy zaplatíte dohodnutou formou (hotovosť, karta) a dodávateľ Vám vystaví potvrdenie o zaplatení.

Po ukončení inšpekcie Vám dodávateľ pošle vyhotovené fotky v dohodnutej digitálnej forme (email, Messenger, ...). 

V základnom balíku nedostávate písomnú správu, samozrejme sa môžete dohodnúť s dodávateľom na takejto službe navyše.

Na to však, aby ste vedeli na čom ste, stačí aby ste zábery videli priamo pri zhotovení a následne sa mohli rozhodnúť o prípadných nápravných opatreniach.

Podmienky výkonu inšpekcie

Teplota

Slnko

Dážď

Hmla a husté sneženie

Na spoľahlivé zistenie tepelných strát je potrebné, aby rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou bol aspoň 7 °C (teda napr. ak máte vnútri teplotu 21°C, vonku musí byť menej ako 14°C)

Priame slnečné žiarenie spôsobuje prehriatie osvetlenej plochy, a táto zvýšená teplota by mohla byť mylne interpretovaná, ako zvýšená tepelná strata. Preto sa inšpekcia nerobí za slnečného počasia (teda preferované je oblačno, príp. večer a ráno)

Dážď môže (v závislosti od relatívnej vlhkosti vzduchu a teda intenzity odparovania) spôsobiť ochladenie vlhkých plôch a maskovať plochy so zvýšenými stratami. Toto obmedzenie je zvlášť dôležité pri odhaľovaní zaťekajúcich plôch. Teda preferujeme počasie bez dažďa, pri zisťovaní problémov s vlhkosťou suché dni z relatívnou vlhkosťou pod 50%. 

Hmla - ak je veľmi hustá - pohlcuje (aj) infračervené žiarenie, ovplyvňuje teda presnosť merania. Na druhej strane, ak je viditeľnosť nad 100 m, merané teploty budú síce o niečo nižšie ako skutočné, teplotné rozdiely budú ale bez problémov viditeľné. To isté platí pre sneženie.

Vzhľadom na vyššie uvedené je výkon inšpekcie závislé od počasia. To neovplyvníte ani Vy ani dodávateľ. Preto prosím rátajte pri dohodnutých termínoch s možnosťou posunu.

Čo dostanem:

Čo NEdostanem:

v základnom balíku

 1. Termovízne zábery môjho domu - urobené vo Vašej prítomnosti.

  • Zo všetkých dostupných strán

  • Všetky okná

  • Všetky dvere

  • všetky nezrovnalosti detailne a v prípade potreby opakovane

 2. Fotky dostanete cez Vami zvolenú digitálnu platformu (email, Messenger, atď)

 3. Osobné vysvetlenie záberov - všetky miesta, kde je vidieť nezvyčajné tepelné úniky alebo iné problémy

 1. Písomnú správu - informácie k jednotlivým zisteným problémom si zapamätáte alebo poznačíte. Šetríme tým Váš čas a peniaze. Po dohode Vám dodávateľ samozrejme správu vie vyhotoviť. Keďže je to čas a a robota navyše, musíte sa dohodnúť separátne na cene a termíne dodania.

 2. Energetický audit/certifikát - tento je riadený zákonom, môžu ho vykonať a dodať iba certifikovaný experti. Dobré je keď viete, že väčšinou tak robia BEZ zistenia faktov, na základe projekčnej dokumentácie. Samozrejme za iné peniaze...

 3. Výpočty strát. Táto inšpekcia ja kvalitatívna, vie ukázať, kde je problém a či je výrazný. Ale vyčíslenie je veľmi komplikované (často tak či onak nepresné) a tým pádom aj drahé.
  Na to, aby ste zistili, že máte tri okná z desiatich netesné, alebo, že na streche máte zle izolované miesto, plne postačia termovízne zábery.

Informácie, ktoré dostanete plne postačujú na identifikáciu prípadných problémov,
a na rozhodnutie pre konkrétne nápravné opatrenia, ak sú potrebné.

newsletter subscription
Chcem dostávať novinky

Vďaka za prihlásenie!

bottom of page